Uitjes in eigen land
|
In de vakantie, of tijdens de lange weekenden, is het gezellig om met de kinderen op pad te kunnen in eigen land. Of het nou een binnen-, buiten- of leerzame activiteit is, er is in Nederland van alles te doen. Hier vind je een kleine opsomming van uitjes die geschikt zouden kunnen zijn, een kleine greep uit het grote aanbod. Zoals bijvoorbeeld binnenpret bij KidZcity, of juist buiten er opuit! |
Buitenactiviteiten
Er zijn vele soorten buitenactiviteiten. Hele actieve vind vormen zijn te vinden in het Flevopark van Amsterdam-Oost. Daar kun je naar Maakland, waar je bij binnenkomst een handje spijkers en een hamer krijgt en in de rest van het park bezig kunt met het bouwen van je eigen droomhut.
Voor de kids die liever een slingeraapje zijn voor een dag zijn er ook opties: van de Veluwe tot het Kralingse Bos in Rotterdam en van Venlo tot aan Groningen tot aan KidZcity, door heel Nederland zijn vele klimparken te vinden. Kinderen kunnen er klauteren over allerlei bruggetjes en boomstronken. Voor een iets minder intensief dagje in de buitenlucht, zijn er ook vele opties. Zo kun je naar het strand in Scheveningen, of naar een van de bossen of natuurparken die Nederland kent. Daar kun je een goed wandeling maken en zo genieten van de buitenlucht.
Binnenactiviteiten
Ook zijn er in eigen land veel binnenactiviteiten te beleven. Zo kun je in Noord-Brabant naar het Enverse Virtual Reality Center (Enverse VR Center) waar je in vele verschillende ruimtes met een VR-bril op beleven hoe je met alleen die bril in een hele andere wereld terecht komt, en wordt er ook uitgelegd hoe die brillen ontstaan.
Voor een minder technische ervaring maar meer historische, kun je in Zwolle de Dinoworld vinden. Daar kun je van alles te weten komen over hoe de grote reptielen vroeger over onze aardbodem rondwandelden, en wat er uiteindelijk voor heeft gezorgd dat de dieren zo massaal zijn uitgestorven.
Stedentrips
Dan zijn er altijd nog de stedentrips. Er zijn genoeg grote steden in Nederland waar je je dagje helemaal kunt invullen met musea, wandelingen, restaurantjes en bioscopen. Elke stad heeft zo zijn eigen charmes: Rotterdam heeft de haven, Amsterdam haar grachten en ga zo maar door.
In het eigen land zijn er dus genoeg trips die je kunt maken als je een dagje wilt invullen. Kijk eens rond op het internet waar de leuke dingen te vinden zijn, en dan kom je geheid tegen wat je zoekt.
